טכנאי מקררים בבאר שבעטכנאי מקררים בבאר שבע, תיקון מקרר בבאר שבע

נהוג לומר שהמקררים הישנים היו טובים יותר והיה שווה להשקיע בהם בעת אשר התגלתה בהם תקלה כלשהי. יש בדברים הללו מן האמת כי אכן המקררים שהיו לפני 40 ו- 50 שנה אכן יוצרו מחומרים איכותיים יותר וגילו עמידות למשך שנים ארוכות. אך ניתן לומר שגם היום פועלים המקררים היטב והם מיוצרים באופן איכותי ביותר וכאשר ישנה תקלה פשוטה כמו חוסר גז, או גומיות שנשחקו, כדאי מאוד להשקיע את הסכום הזעום יחסית לשם התיקון וליהנות מהמקרר עוד שנים רבות.

איך פועל המקרר?

כדי להבין איך עלינו להתמודד מול תקלות במקרר כדאי ללמוד מעט איך בנוי המקרר וכיצד הוא פועל. המקרר כשמו כן הוא. הוא עושה שימוש בקור על מנת לשמר את המזון שאנחנו מאכסנים בתוכו. המקררים פועלים על פי רוב באמצעות חשמל ומערכת קירור הפועלת על גז. במקרר עוברים צינורות שהם מקוררים באמצעות גז. האוויר המוזרם מתקרר וכך מתקרר המקרר. ישנם היום מקררים רבים שפועלים בעזרת כרטיס פיקוד אלקטרוני שזה מאפשר את השליטה בעוצמה של הקור במקרר ובעקבות כך ישנו חיסכון משמעותי בחשמל.

תקלות נפוצות במקרר

ישנן מספר תקלות שנפוצות במקרר.

  • הצטברות של קרח – בדרך כלל נובעות התקלות השונות בעקבות הצטברות של קרח שזה מונע את מעבר האוויר. כאשר אנחנו מגלים שהדופן הפנימית של המקרר מתחילה להתכסות בשכבה של קרח הרי שגילינו את הסימפטום הנפוץ ביותר בעולם המקררים. המקרר מתכסה קרח ומפסיק לקרר כראוי. הדבר קורה בגלל שהקרח מונע מהאוויר הקר לזרום אל תא המזון ולקרר. לא הקרח הוא זה שמקרר את המקרר. האוויר הקר הוא זה שמופקד על המלאכה וכאשר האוויר לא יכול להיכנס ולזרום הרי שהמקרר לא יקרר.

אם כן, למה נוצר הקרח? שכבת הקרח נוצרת כל הזמן אבל מערכת ההפשרה שקיימת בתוך המקרר אחראית על ההפשרה ועל החימום של הקרח כל הזמן לפני שהוא מתחיל להצטבר ולגרום לתקלות. זאת אומרת שאם אנחנו רואים קרח, סימן שקיימת תקלה כלשהי במערכת ההפשרה. ניתן לומר שמערכת החימום הלקויה היא זו שפוגעת במערכת הקירור ועל כן היא לא ממשיכה לפעול כראוי. במקרים מעין אלו יש לבדוק מה גרם לתקלה במערכת ההפשרה ולפתור אותה מהשורש. אחד התסמינים לתקלה במערכת ההפשרה הוא מים נוזלים לתוך המקרר או על הריצפה, נזילה של מים על הריצפה יכול לנבוע מגומיות לא תקינות או קרועות לא כדאי להסתפק רק בהפשרה של הקרח כי התקלה תחזור על עצמה שוב ושוב.

  • בריחת גז – קיימת תקלה נפוצה נוספת שמשפיעה על הפעילות של המקרר וזה קורה בעקבות בריחה של גז. במקרים מעין אלו יצטרך הטכנאי למלא שוב גז והמקרר ישוב לשרת כרגיל. ישנם מקרים בהם אינו מותקן ברז עבור הגז ואז יתקין הטכנאי את הברז בעלות נוספת. אם הגז נוטה לברוח מהר ונדרש מילוי חוזר בכל תקופה כנראה שקיימת דליפה במקום כלשהו. או אז יש לנסות לאתר את מקור הדליפה, משימה שאינה פשוטה כלל ולתקן אותה.

מתי בכל זאת תקנו מקרר חדש?

כאשר המנוע של המקרר נהרס ויש צורך להחליף למנוע  – מדחס חדש, ומדובר במקרר ישן שירשתם מסבתא שלכם, כנראה שכבר הגיע הזמן להשליך את הגרוטאה ולקנות מקרר חדש.

המקרר שלכם לא מקרר? הוא מקצר? מרעיש? צובר קרח? זה הזמן לפנות אל חברת הראל שתטפל בכל הבעיות בכל סוגי המקררים, כמו אמנה AMANA שארפ  sharp  אלג’י LG אמקור AMCOR בלומברג  Blomberg בקו BEKO בוש Bosch  סמסונג SAMSUNG תאדירן  TADIRAN קריסטל וכו’ … אנחנו מעניקים שירות בבאר שבע עומר מיתר להבים דימונה אופקים הדרום והסביבה , למידע ופרטים נוספים פנו אלינו – 0526054790

שינוי גודל גופנים