טכנאי מייבש כביסה בבאר שבעטכנאי מייבש כביסה בבאר שבע , תיקון מייבש כביסה בבאר שבע

מייבש הכביסה מטרתו לייבש את הבגדים הרטובים לאחר הכביסה. הייבוש פועל באמצעות אוויר חם שמוזרם על הבגדים. מייבש הכביסה כולל את התוף אליו מוכנסים הבגדים ושם בעצם מתבצעת כל הפעולה של ייבוש הכביסה, דלת עם זכוכית עבה או בדגמים מסוימים אטומה לגמרי כאשר דלת המכונה בדרך כלל מפסיקה את פעולתה כאשר פותחים אותה, בשונה ממכונת הכביסה שם הדלת ננעלת בזמן הפעולה של המכונה. המנוע של מכונת הייבוש נמצא בקרקעית המייבש ובעזרת רצועה שכרוכה סביב התוף של המייבש מעביר המנוע את התנועה הסיבובית אל התוף. ישנו המאוורר שתפקידו להזרים אוויר קר כלפי מעלה שמתחמם ונכנס אל תוך התוף באמצעות החורים שנמצאים בגבו. המייבש מכיל גם את צינור הפליטה שמוציא את האדים העולים מן הכביסה וקיימת אפשרות יקרה יותר של פליטת האדים באמצעות המעבה.

תקלות נפוצות במייבש

המייבש צפוי לתקלות מתקלות שונות המותירות אותנו לפעמים חסרי אונים מול הרים של כביסה רטובה כאשר אין לנו דרך להתמודד איתם.

התקלות גורמות לכך שהמייבש לא מחמם או שהוא מתחיל לקצר הוא לא נדלק, או שהתוף לא מסתובב, הוא מראה הודעת שגיאה, הוא משמיע רעש חזק מהרגיל בזמן העבודה, הכפתורים שלו  לא נלחצים, הוא מפיץ ריח שרוף ועוד. ישנם מספר מקורות הגורמות לתקלות הללו:

  • גוף החימום התקלקל – גוף החימום זהו החלק במכונה שאמור להמיר את האנרגיה החשמלית לחום והאוויר החם של המייבש נוצר כמובן בזכותו. כאשר גוף החימום אינו פועל המייבש לא יעשה את העבודה שלו.
  • תרמוסטט – התרמוסטט של המייבש פועל כמו בכל מכשיר חשמלי כדי לווסת את החום הרצוי בתוך המייבש. כאשר התרמוסטט לא מפסיק את פעולת החימום כאשר הוא מגיע אל הדרגה הרצויה לא תפעל המכונה כראוי ותזיק לכביסה.
  • מפסק ביטחון – בתוך המייבש קיים מפסק ביטחון המכונה גם תרמוסטט ביטחון שתפקידו שלא לאפשר להעמיס משקל יתר על המייבש. זאת כדי להגן על המנוע ולמנוע ממנו להיהרס.

איך תדעו מה קרה למייבש שלכם?

עליכם ללמוד לאבחן בעצמכם את המצב של המייבש על מנת שתדעו האם מדובר בתקלה שמחייבת את העזרה של הטכנאי או שאתם מסוגלים להתמודד אתה בכוחות עצמכם.

בדיקה מספר 1 – מייבש הכביסה לא מחמם את הבגדים

אחת מהתקלות היותר נפוצות במייבש הכביסה היא שהמייבש לא מחמם כלל את הבגדים. איך אתם יודעים זאת? עליכם להפעיל את המייבש ולאחר כרבע שעה לפתוח את המכונה ולבדוק מה הטמפרטורה של הבגדים. אם הבגדים קרים לגמרי כנראה שמדובר בתקלה בגוף החימום. בחלק מהמקרים יהיה התרמוסטט זה שאשם.

בדיקה מספר 2 – בדקו האם התוף מסתובב

אתם שומעים את המכונה אך היא לא באמת זזה. הבעיה בדרך כלל היא ברצועה שנקרעה ויש להחליף אותה בחדשה.

בדיקה מספר 3 – הבגדים לא מתייבשים לגמרי

לפעמים הבגדים מתייבשים אך לא עד הסוף. במקרים מעין אלו יש לבדוק את צינור הפליטה. ייתכן והיא סתומה או שהיא לא מחוברת והאוויר החם שנשאר קרוב למייבש גורם לתרמוסטט להפסיק את פעולת החימום.

זקוקים לטכנאי שיטפל במכונת הייבוש שלכם? אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. חברת הראל שירותים והתקנות מספקת שירות באזור באר שבע, עומר, מיתר, להבים, דימונה, אופקים הדרום והסביבה. נשמח להעניק לכם את הטיפול המסור והמקצועי ביותר ולא נעזוב אתכם עד שהמייבש שלכם יחזור לעבוד היטב.

אנחנו מטפלים בכל סוגי המכונות כמו קריסטל CRISTAL,  אאג  AEG , בקו BEKO , אלג’י LG  , בוש BOSH , קינג KING  סאוטר SAUTER, אלקטרה  ELEKTRA , אמקור AMCOR  סמסונג, ועוד

צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם – 0526054790

שינוי גודל גופנים